Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 08.04.2020
Меню сайту
Наша школа
Робота школи
Педагогічна скриня
Форма входу

Права дитини

Права дитини — це ті права, що належать особі в силу того, що вона є дитиною.

Відповідно до статті І «Конвенції про права дитини», дитиною визнається «кожна людська істота до досягнення вісімнадцятирічного віку, якщо за законом, застосовуваним до даної особи, вона не досягає повноліття раніше. Уперше до юридично вираженої проблеми прав дитини людство звертається на початку XX століття. Це не означає, що люди полюбили своїх дітей лише у 20 столітті, — вони любили своїх дітей завжди. Але про захист чужих дітей, та ще й на рівні міжнародному, справа дійшла лише на початку двадцятого століття.

Рада неурядової організації «Міжнародний союз порятунку дітей» прийняла декларацію з 5 пунктів про права дитини, відому як «Женевська декларація» 1924 року, яку було схвалено наступного року V Асамблеєю Ліги Націй завдяки зусиллям першопрохідника в галузі прав дитини Еглантина Джебба. Ця невеличка декларація визначає початок міжнародного руху за права дитини. Вона зазначає, що дитині мають бути надані засоби, необхідні для її нормального фізичного та психічного розвитку, а голодна дитина має бути нагодована.

20 листопада 1959 Генеральна Асамблея 00Н ухвалила дещо розширену версію Женевської конвенції «Декларацію прав дитини» після прийняття 10 грудня 1948 року «Загальної декларації прав людини».

Цей документ бере до уваги, що дитині внаслідок фізичної та розумової незрілості необхідна спеціальна охорона та турбота, зокрема правовий захист як до, так і після народження. Людство зобов’язане надавати людині найкраще з того, що вона має. Генеральна Асамблея проголошує цю Декларацію з метою забезпечення дітям щасливого дитинства, закликає батьків, національні уряди, місцеву владу, громадські організації виконувати ці права, поступово приводячи національне законодавство у відповідність цим вимогам.

Захист прав дитини передбачає постанови спеціалізованих установ ООН, таких як МОП , ЮНЕСКО , ВООЗ тощо . Крім того , на забезпечення захисту прав молоді та дітей спрямовані такі міжнародні документи , як :

1966 рік – “Міжнародний пакт про громадянські та політичні права “, “Міжнародний пакт про економічні , соціальні та культурні права”.

1974 рік — «Декларація про захист жінок та дітей у надзвичайних обставинах та під час збройних конфліктів»;

1985 рік — «Правила 00Н щодо захисту неповнолітніх, позбавлених волі», «Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту та розвитку дітей».

Але центральне місце посідає «Конвенція про права дитини», прийнята Генеральною Асамблеєю 00Н 20 листопада 1989 року та ратифікована Верховною Радою Української РСР 27 лютого 1991 року. Цей широко ратифікований документ встановлює в якості міжнародного закону всі права для забезпечення виживання, розвитку та захисту дітей.

Дванадцять років пройшло з того часу, як Верховна Рада України ратифікувала «Конвенцію про права дитини». Фактом ратифікації наша країна поклала на себе відповідальність перед світовим співтовариством щодо забезпечення на своїй території всіх положень Конвенції.

Прикро, але доводиться констатувати, що текст Конвенції ще й досі залишається невідомим більшості населення, зусилля неурядових організацій, які прагнуть покращити становище дітей України, недостатні. Для докорінної зміни становища необхідні воля, влада і кошти держави.

Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Наші дані
Корисні посилання
Гімназія
ЗОШ І-ІІІ ст. №2
ЗОШ І-ІІІ ст. №3
ЗОШ І-ІІІ ст. №4
ЗОШ І-ІІІ ст. №5
ЗОШ І ст. №6
ЗОШ І-ІІІ ст. №7
СЮТУР
ДНЗ №6 "Малятко"
ДНЗ №7 "Берізка"
ДНЗ №8 "Золотий ключик"
ДНЗ №9 "Сонечко"
ДНЗ №10 "Любавонька"
Відділ освіти
Педагогігчна преса
ГУОН

Хмаринка тегів

Copyright MyCorp © 2013
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Написати нам на p-hmzosh1@ukr.net